Close

O NÁS

Red Fawn je pražiareň výberovej kávy nachádzajúca sa v srdci Trnavy.  Sme milovníci výberovej kávy, ktorých motivuje nekončiaci hon za lepšou chuťou v šálke.

Veríme, že skutočnú hodnotu tvorí správny zámer a prístup. Naším cieľom je prinášať kvalitu, ktorá posunie kávovú kultúru. Baví nás tvoriť produkt, ktorý prináša zážitok, inšpiráciu a úsmev na tvári.

 

História

 

Sen o založení pražiarne sa začal rodiť v roku 2017.  Predchádzali mu mnohé hodiny učenia, praženia a skúšania na pol kilovej pražičke Huky 500T.  Bol to príjemný pocit, keď sa dostavili prvé pozitívne reakcie.

Pri prvej verejnej ochutnávke – cuppingu, dostali vzorky pracovný názov Red Fawn (červená srnka). Bol inšpirovaný sfarbením našej fenky francúzskeho buldoga, ktorá mi robievala spoločnosť pri domácom pražení. Tento názov symbolizuje farbu zrelej kávovej čerešne a meniacu sa farbu zŕn počas praženia – karamelizáciu. (fawn znamená v preklade aj svetlo-žlto-hnedá farba)

Pražiareň Red Fawn Coffee Roasters  bola oficiálne založená v roku 2018 v Trnave a nachádza sa v centre mesta na Štefánikovej ulici.

 

Praženie

 

Pražíme štýlom, ktorý bol inšpirovaný  škandinávskymi pražiarňami. Máme radi chuť svetlejšieho praženia, lebo nám umožňuje zvýrazniť jedinečnosť každej kávy. Naším zámerom je, aby každá káva rozvinula svoj charakter, prirodzenú sladkosť a čistú dochuť.

Snažíme sa maximálne rozvinúť chuťový profil pre daný spôsob prípravy. Preto rozdeľujeme  praženie na filter a na espresso. Pri pražení na filter chceme zvýrazniť ovocnosť a prijemnú aciditu. Profilom na espresso chceme vyzdvihnúť sladkosť a silnejšie telo.

V súčasnosti pražíme na 5kg pražičke Coffed SR5, ktorá nám umožňuje ideálnu kontrolu nad celým procesom. Používame software Artisan, ktorým monitorujeme priebeh praženia a spätne ho analyzujeme. Vďaka tomu má každá káva jedinečný profil praženia, ktorým udržujeme konzistentnú kvalitu.