Close

O nás

Red Fawn je pražiareň výberovej kávy nachádzajúca sa v srdci Trnavy.  Sme milovníci specialty coffee, ktorých motivuje nekončiaci hon za lepšou šálkou kávy. Veríme, že skutočnú hodnotu skrýva správny zámer a prístup. Naším zámerom je zvyšovať kvalitu a rozvíjať kávovú kultúru. Baví nás ľuďom prinášať inšpiráciu, motiváciu a úsmev.

História

Zrod pražiarne začal v roku 2017, ale oficiálne bola založená v roku 2018. Celé to začalo ako nevinné nadšenie pre kávu a neskôr ako malý sen o pražení. Na 500g pražičke Huky prišli prvé roasty, ktoré dostali pracovný názov Red Fawn. Ten bol inšpirovaný francúzskym buldogom, ktorý miloval vôňu kávy pri domácom pražení. Názov pražiarne symbolizuje farbu dozretej kávovej čerešne a farbu zŕn počas praženia – red fawn.

Praženie

Naším zámerom je, aby každá káva rozvinula svoj charakter, prirodzenú sladkosť a čistú dochuť. Pražíme spôsobom, ktorý bol inšpirovaný štýlom škandinávskych pražiarní. Máme radi chuť svetlejšieho praženia, lebo nám umožňuje zachovať a zvýrazniť jedinečnosť každej kávy.

Snažíme sa maximálne rozvinúť chuťový profil pre daný spôsob prípravy. Preto rozdeľujeme  praženie na filter a na espresso. Pri pražení na filter chceme zvýrazniť ovocnosť a prijemnú aciditu. Profilom na espresso chceme vyzdvihnúť sladkosť a silnejšie telo.

V súčasnosti pražíme na 5kg pražičke Coffed SR5, ktorá nám umožňuje ideálnu kontrolu nad celým procesom. Používame software Artisan, ktorým sledujeme praženie a spätne ho analyzujeme. Vďaka tomu je naše praženie konzistentné a zachováva si vysokú kvalitu.