Close

O NÁS

Red Fawn je pražiareň výberovej kávy v srdci Trnavy.  Sme milovníci specialty coffee, ktorých motivuje nekončiaci hon za lepšou chuťou v šálke.

Veríme, že skutočnú hodnotu tvorí správny zámer a prístup. Naším cieľom je prinášať kvalitu, ktorá pozdvihne kávovú kultúru. Napĺňa nás tvoriť produkt, ktorý bude pre zákazníkov zážitkom, zdrojom inšpirácie a radosti.

 

História

 

Pražiareň Red Fawn bola oficiálne založená v roku 2018 a nachádza sa na Štefánikovej ulici v srdci Trnavy. Jej počiatky siahajú do roku 2016, vtedy sa začala cesta poháňaná nadšením a snom o pražiarni výberovej kávy.

Na začiatku trápenie, mnohé hodiny štúdia a pokusov na malej plynovej pražičke Huky 500T.  Neskôr pocity radosti, keď sa po pražení rozvoňali príjemné vône a po príprave aj chute. Základy štýlu praženia v Red Fawn boli založené na zahraničných zdrojov a systéme pokus-omyl. Veľkou inšpiráciou boli pražiari zo zahraničia, najmä zo severských krajín, ktorí ochotne zdielali svoje skúsenosti a informácie o pražení.

V období začiatkov mi náš psík francúzsky buldog (Tesa) robievala spoločnosť pri domácom pražení. Mala rada vôňu čerstvo upraženených zrniek. Prvá idea názvu pražiarne bola inšpirovaná sfarbením nášho francúzskeho buldoga – red fawn. Tento názov vystihuje červenú farbu zrelej kávovej čerešne – red a farbu zŕn počas praženia – fawn (svetlo žlto-hnedá farba). 

 

Praženie

 

Pražíme štýlom, ktorý bol inšpirovaný  škandinávskymi pražiarňami. Máme radi chuť svetlejšieho praženia, lebo nám umožňuje zvýrazniť jedinečnosť každej kávy. Naším zámerom je, aby každá káva rozvinula svoj charakter, prirodzenú sladkosť a čistú dochuť.

Snažíme sa maximálne rozvinúť chuťový profil pre daný spôsob prípravy. Preto rozdeľujeme  praženie na filter a na espresso. Pri pražení na filter chceme zvýrazniť ovocnosť a prijemnú aciditu. Profilom na espresso chceme vyzdvihnúť sladkosť a silnejšie telo.

V súčasnosti produkčne pražíme na 5kg pražičke Coffed SR5, ktorá nám umožňuje precíznu kontrolu nad celým procesom. Používame software Artisan, ktorým monitorujeme priebeh praženia a spätne ho analyzujeme. Vďaka tomu má každá káva jedinečný profil praženia, ktorým udržujeme konzistentnú kvalitu.