Close

O NÁS

Red Fawn je pražiareň výberovej kávy nachádzajúca sa v srdci Trnavy.  Sme milovníci specialty coffee, ktorých motivuje nekončiaci hon za lepšou chuťou kávy.

Veríme, že skutočnú hodnotu tvorí správny zámer a prístup. Naším cieľom je prinášať kvalitu, ktorá posunie kávovú kultúru. Baví nás tvoriť produkt, ktorý v šálke prináša zážitok, inšpiráciu a úsmev na tvári.

 

História

 

Myšlienka založiť pražiareň sa zrodila začiatkom roku 2017.  Predchádzali tomu mnohé hodiny učenia, praženia a skúšania na pol kilovej pražičke Huky 500T.  Bol to príjemný pocit, keď sa dostavili prvé pozitívne reakcie.

Neskôr na prvej verejnej ochutnávke – cuppingu, dostali vzorky pracovný názov Red Fawn. Bol inšpirovaný sfarbením našej fenky francúzskeho buldoga, ktorá mi robievala spoločnosť pri domácom pražení. Tento názov symbolizuje farbu dozretej kávovej čerešne a farbu zrna počas praženia. (fawn znamená v preklade tiež svetlo-žlto-hnedá farba, ktorá pripomína karamelizáciu zŕn)

Pražiareň výberovej kávy Red Fawn Coffee Roasters  bola založená v roku 2018 a nachádza sa v centre Trnavy.

 

Praženie

 

Pražíme štýlom, ktorý bol inšpirovaný  škandinávskymi pražiarňami. Máme radi chuť svetlejšieho praženia, lebo nám umožňuje zvýrazniť jedinečnosť každej kávy. Naším zámerom je, aby každá káva rozvinula svoj charakter, prirodzenú sladkosť a čistú dochuť.

Snažíme sa maximálne rozvinúť chuťový profil pre daný spôsob prípravy. Preto rozdeľujeme  praženie na filter a na espresso. Pri pražení na filter chceme zvýrazniť ovocnosť a prijemnú aciditu. Profilom na espresso chceme vyzdvihnúť sladkosť a silnejšie telo.

V súčasnosti pražíme na 5kg pražičke Coffed SR5, ktorá nám umožňuje ideálnu kontrolu nad celým procesom. Používame software Artisan, ktorým monitorujeme praženie a spätne ho analyzujeme. Vďaka tomu má každá káva jedinečný profil praženia, ktorým udržujeme konzistentnú kvalitu.