LAZY DOG - Blend
horká čokoláda, lieskovce, karamel, jablko, citrón
Popis produktu
ORIGIN | 50% Brazil / 50% Peru |
CULTIVAR | Mixed / Caturra |
PROCESS | Natural / Washed |
FLAVOUR | Dark chocolate, nuts, caramel, apple, lemon |
PRODUCER | Fontana / El Diamante |
REGION | Cerrado Mineiro / San Jose De Lourdes |
ALTITUDE | 1000 - 1950 masl |
Q SCORE | 81 / 85.5 pts |
HARVEST | 2024 |
LAZY DOG - SEASONAL ESPRESSO
Lazy Dog je náš sezónny espresso blend, ktorý tvoria dve výberové arabiky v pomere 50/50. Naším cieľom bolo vytvoriť zmes, ktorá je chuťovo vyvážená, sladká s príjemnou aciditou a ovocnosťou pripomínajúcou červené ovocie.
Základom blendu je regionálny lot z Brazílie - Fontana, spracovaný suchou metódou, ktorý sezónne dopĺňa káva spracovaná mokrou metódou. Aktuálne je to káva Peru - El Diamante.
Naším zámerom je, aby tento blend luďom otváral dvere do sveta výberovej kávy.
Vo výsledku je chuť čokoládovo-oriešková s jemnou ovocnosťou. V chuti dominuje horká čokoláda, lieskovce a karamel, ktoré dopĺňa jemná chuť červeného ovocia.
Je to ideálna káva na každodenné pitie, vhodná pre domáce automatické kávovary aj do kancelárii. Dobre sa kombinuje s mliekom a neodradí ani náročných kávičkárov.